Ultimate On-Page SEO Guide

W ciągu ostatnich 11 lat ten przewodnik SEO przeszedł wiele odmian. Najpierw zbudowaliśmy go do wewnętrznych celów szkoleniowych, a następnie postanowiliśmy podzielić się nim z klientami, aby pomóc im lepiej zrozumieć, co robimy. Po latach aktualizacji i ulepszania postanowiliśmy podzielić się nim ze wszystkimi. Smacznego!

Wybór przyjaznego SEO CMS

Gdy szukasz zbudować stronę internetową, określenie, który CMS (system zarządzania treścią) masz zamiar użyć jest krytycznym pierwszym krokiem. Oczywiście, możesz mieć kogoś, kto koduje Twoją stronę od zera, ale po co marnować wysiłek, kiedy nie musisz (nie wspominając o tym, że to prawdopodobnie okropny pomysł, z wielu powodów)?

Istnieją dosłownie setki opcji CMS i może być trudno określić, który z nich jest najlepszy. Niestety, nie wszystkie systemy zarządzania treścią są sobie równe, a niektóre mogą rzeczywiście wyrządzić więcej szkody niż pożytku (jako zasada SEO, unikaj niczego.NET/ASP, ColdFusion i wszystkiego, co robi Adobe).

Jako firma SEO, jednym z problemów, które widzimy najczęściej są klienci, którzy zbudowali swoje strony internetowe na CMS, który nie obsługuje najlepszych praktyk SEO, co utrudnia (jeśli nie niemożliwe) ranking dla ich docelowych słów kluczowych. Bez zbędnych ceregieli, oto lista funkcji, na które powinieneś nalegać w przyjaznym dla SEO CMS:

11 Must Have Features

Statyczne, konfigurowalne adresy URL – powinieneś być w stanie zdefiniować zarówno nazwę strony, jak i strukturę katalogów dla całej witryny, strona po stronie (nie napędzana bazą danych, chyba że można ją ręcznie przesunąć w razie potrzeby). Bogate w słowa kluczowe i przyjazne dla wyszukiwarek adresy URL są koniecznością SEO. Jeśli brakuje tej funkcji, powinien być zabójcą transakcji.

Obsługa niestandardowych przekierowań URL (301S, 302S, itp.). – W pewnym momencie zmienisz nazwę strony, przeniesiesz ją lub zmienisz jej strukturę w hierarchii witryny. Aby zachować zaufanie i wartość wszelkich linków przychodzących do tej strony i uniknąć tworzenia słabego doświadczenia użytkownika, musisz odpowiednio przekierować je, gdy przenosisz je za pomocą stałego przekierowania 301. Twój CMS powinien pozwolić Ci zrobić tę jedną stronę na raz w razie potrzeby, lub dla bloków stron. Powinieneś również być w stanie bezpośrednio edytować swoje .w razie potrzeby plik htaccess.

Konfigurowalne tagi tytułowe i Meta tagi na każdej stronie – znaczniki tytułowe i meta znaczniki opisu są ważnymi elementami SEO i powinny być unikalne dla każdej strony. Powinny być zawsze starannie napisane i nigdy nie powielane ze strony na stronę. Znaczniki meta keywords nie mają wartości i powinny być pozostawione puste. Znaczniki te nie powinny być oparte na bazie danych, ale napisane ręcznie i starannie dla każdej strony.

Niestandardowe nazwy plików obrazów i znaczniki alt obrazów dla każdego obrazu - Wyszukiwarki patrz nazwy plików obrazów i znaczniki ALT dla użycia słów kluczowych, aby pomóc zdefiniować temat strony i witryny jako całości. Musisz mieć możliwość wyboru nazwy pliku obrazu i powinieneś mieć możliwość zdefiniowania znacznika ALT i w razie potrzeby znacznika tytułu obrazu.

Obsługa tagów rel = Canonical i tagów Meta robotów na każdej stronie-elementy te pomagają zapobiegać karaom za powielanie treści, szczególnie w przypadku witryn eCommerce. Powinieneś być w stanie dodać ten tag na podstawie strony po stronie w razie potrzeby.

Możliwość bezpośredniej edycji HTML na dowolnej stronie – jest to ważne przy dostosowywaniu zawartości, tekstu kotwicy linków, tagów NoFollow, tagów nagłówków i innych elementów HTML.

Automatycznie generowana i aktualizowana mapa strony.plik xml - Wyszukiwarki używają tego pliku do wyszukiwania i indeksowania wszystkich stron w Twojej witrynie. Ręczna konserwacja może być prawdziwym bólem, więc funkcja Automatyczna jest niezwykle poręczna. Jeśli masz Filmy w swojej witrynie, powinieneś również mieć oddzielną mapę witryny wideo.

Wsparcie dla integracji bloga-każda strona internetowa potrzebuje bloga, ponieważ jest to najlepszy sposób na ciągły wzrost treści(co uwielbiają Wyszukiwarki). Twój CMS powinien wspierać posiadanie bloga w podfolderze.

Clean, Lean Coding – Twój CMS powinien korzystać z najlepszych praktyk HTML, używając czystego, bieżącego kodu (waliduje 100% z W3C), a to szybko się ładuje. Poprawny, szybki kod ładujący jest atrakcyjny zarówno dla odwiedzających, jak i wyszukiwarek. Unikaj kodu wypełnionego bezużytecznym lub nadmiernym JavaScript, niepotrzebnych niełamliwych spacji i przestarzałych tabel zamiast czystego CSS. Jeśli to możliwe, znajdź CMS obsługujący HTML5/CSS3. Dla obrazów użyj kompresji, a dla elementów układu rozważ użycie CSS sprites. Upewnij się, że ustawiłeś buforowanie strony całkiem nieźle.

Rich Snippet Support-Schema i RDFa, na przykład, ale inne znaczniki tekstu sformatowanego, takie jak recenzje, produkty, Aplikacje, lokalizacje i usługi, są również dobrym pomysłem, jeśli dotyczy.

Wsparcie mobilne – może to być responsywny projekt, w którym Strona automatycznie dostosowuje się do dowolnego rozmiaru ekranu lub typu urządzenia, lub może to być dedykowana mobilna wersja witryny. Niezależnie od opcji, w tym momencie Brak przyjaznej dla urządzeń mobilnych wersji witryny jest głównym negatywnym czynnikiem. W tym momencie wskazane byłoby również wsparcie dla AMP (accelerated mobile pages).

5 potencjalnie miło mieć funkcje

Udostępnianie społecznościowe - jeśli chcesz, aby ludzie dzielili się tym, co czytają na Facebook, Twitter lub innej stronie społecznościowej, potrzebujesz możliwości integracji przycisków, aby ułatwić udostępnianie. Możesz również chcieć takich rzeczy, jak znaczniki open graph, karty na Twitterze, Facebook insights itp.

Komentarze społecznościowe - jeśli chcesz rozszerzyć zasięg swoich treści, używanie czegoś takiego jak Facebook Comments lub Disqus do zasilania systemu komentarzy może być bardzo przydatne. To powiedziawszy, Disqus w szczególności tworzy masę linków na stronach, na których się znajdują, Wszystkie wskazujące na Twoją domenę. Są to linki NoFollow, ale to nie znaczy wiele (linki NoFollow nadal wypalają jakiś sok z linków na stronie). Rozważ dokładnie wady i zalety komentowania społecznego.

Niestandardowa strona 404-mam nadzieję, że Twoja strona nigdy nie będzie miała błędów 404, ale jeśli tak, to miło jest mieć coś innego niż "błąd 404-Strona nie znaleziona". Utwórz niestandardową stronę 404, która wyświetli listę najpopularniejszych stron i być może pole wyszukiwania. Trzymaj je na stronie! Zastanów się, czy Twoja strona 404 jest zabawna, jak te: http://fab404.com/

Automatyczne zarządzanie linkami-za każdym razem, gdy zmienisz nazwę strony, wszelkie linki do niej pękają. Podczas wdrażania przekierowania 301 dla zmienionej strony naprawi to, najlepiej byłoby przejść przez witrynę i zmienić wszystkie linki, aby odzwierciedlić nową nazwę strony. Robienie tego ręcznie jest do bani, więc znajdź CMS, który obsługuje automatyczną aktualizację linków, jeśli to możliwe.

Treści generowane przez użytkowników-umożliwiają odwiedzającym / klientom ocenianie produktów lub usług, zostawianie recenzji itp. Dla niektórych branż jest to must have, a nie miło mieć.

WordPress (. org) jest zdecydowanie najbardziej przyjaznym dla SEO CMS dostępnym( z niewielkimi modyfikacjami)i jest dobrym rozwiązaniem dla zdecydowanej większości potrzeb witryny. Jeśli potrzebujesz możliwości e-commerce, WordPress również je oferuje. Od Cart66 i WooCommerce po niestandardowe instalacje Magento, jest wiele dobrych opcji na tym froncie.

Nie jest to wyczerpująca lista funkcji w żaden sposób, ale każdy CMS z tymi elementami będzie tak przyjazny dla SEO, jak to tylko możliwe. Poza tą listą szukaj dodatkowych funkcji podyktowanych potrzebami Twojej firmy.

Hosting

Wierzcie lub nie, szybkość serwera, czas działania serwera, Lokalizacja serwera, adres IP i rodzaj hostingu to elementy, które mogą mieć wpływ na ranking, niektóre bezpośrednio, a niektóre pośrednio. Ponieważ Google chce, aby jego użytkownicy mieli niesamowite wrażenia na stronach, które Google dostarcza w wynikach wyszukiwania, Google próbuje analizować witryny z perspektywy UX (user experience).

Witryna, która ładuje się powoli, często w dół lub która udostępnia adresy IP i / lub serwery hostingowe z mniejszymi niż pikantnymi witrynami (hosting współdzielony), może negatywnie wpłynąć na to doświadczenie użytkownika. Poza tym bycie na współdzielonym serwerze może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Twojej witryny, w zależności od tego, jak dobrze twój dostawca hostingu skonfigurował rzeczy.

Aby uniknąć takich problemów, zaleca się hostowanie witryny na serwerze dedykowanym, który ma zdolność do obsługi funkcji witryny i ruchu (z zapasem pojemności), aby uniknąć przestojów. Wysoce zalecane jest również posiadanie wtórnych i trzeciorzędnych serwerów jako redundancji (platformy w chmurze mogą w tym pomóc). Chociaż z pewnością nie jest to wymagane, Możesz również znaleźć pewne korzyści w korzystaniu z serwera znajdującego się w kraju, który pasuje do Twojej domeny TLD (np. co.uk, itd.).

Zaleca się również, aby mieć dedykowany adres IP klasy C dla swojej witryny i nie udostępniać tego adresu IP żadnym innym stronom internetowym. Pozwala to uniknąć wszelkich potencjalnych problemów związanych z dewaluacją sieci, a także zapobiegać złym problemom sąsiedztwa. Złe sąsiedztwo występuje, gdy wiele witryn na wspólnym adresie IP jest identyfikowanych przez Google jako spam, co utrudnia rangę każdej innej witryny na tym samym adresie IP.

Pamiętaj, aby zaplanować regularne tworzenie kopii zapasowych witryny i wszystkich baz danych w godzinach bez szczytu ruchu (2 rano to zwykle świetny czas). Pamiętaj również, aby regularnie testować szybkość ładowania strony w witrynie. Jeśli używasz WordPress, najlepszą dostępną opcją jest prawdopodobnie WP Engine.

Prędkość Ładowania Strony

On April 9th, 2010 (over 9 years ago, come on already!), szybkość ładowania strony oficjalnie stała się częścią algorytmu rankingu wyszukiwarek Google. Ponadto w ciągu ostatnich kilku lat Google dokonało wielu aktualizacji dotyczących mobilnej użyteczności i szybkości ładowania strony mobilnej. Na początku 2018 roku Google zaczęło wdrażać swoją mobilną pierwszą aktualizację. W przypadku witryn, które zostały przeniesione na urządzenia mobilne, jedyną wersją Twojej witryny, która ma teraz znaczenie, jest wersja mobilna. Pulpit jest nieistotny.

Ze względu na użyteczność, najlepsze praktyki nakazują, aby Strona internetowa ładowała się w ciągu 1-2 sekund przy typowym połączeniu. Jednak według Google czas ładowania 1.4 sekundy wydaje się być progiem między szybką stroną a powolną stroną. Oznacza to, że najlepiej, że każda strona w Twojej witrynie powinna załadować się w 1.4 sekund lub mniej (do zdarzenia ładowania; gdy strona jest technicznie kompletna), aby uzyskać maksymalne korzyści SEO i użyteczności dla szybkiego ładowania stron.

MML9QHY49Ljfpy7h